Филмови

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е снајперист кој е испратен, заедно со неговиот набљудувач, наредникот Ален Исак, да истражува градилиште на гасовод во пустината. Тие трпеливо чекаат и надгледуваат 22 часа пред да утврдат дека локацијата е чиста. Метјуз продолжува да го истражува местото, но е застрелан од ирачки снајперист. Исак се обидува да го спаси Метјус, но и тој е ранет во десното колено, а радиото му е оштетено.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЛАВОВСКА БОРБА – недела, 28 јули 2024 – 22:15

Дејан Дејан

СОПРУГАТА НА ШПИОНОТ-сабота, 27 јули 2024, 22:15

Дејан Дејан

ФЕСТИВАЛOТ НА РИФКИН -сабота, 27 јули 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе