Категорија : Емисии

Вести Македонија Топ тема

Топ тема 21.09.2020: Само со дисциплина може да се заштитиме од КОВИД 19

Дејан Дејан
Надлежните ги пребројуваат учениците. И натаму без одлука дали ќе се дозволи настава со целодневен престој. Бројот на заразени со Ковид 19 секој ден со...
Код Македонија

КОД: Случај Хршум во Центар и К.Вода- има дивоградби, има измамени граѓани, има и легализација, ама нема одговорност

Дејан Дејан
Вечерва на Телма е првото издание на КОД во новата сезона. Тема на емисијата се дивоградбите. Во општините Центар и Кисела Вода веќе две децении...
Економија Топ тема

Се бара Уредбата за акцизите на нафтените деривати да се преточи во закон

Дејан Дејан
Признавање на трошоците за тестовите за Ковид од даночен аспект,намалување на парафискалните давачки и даночен календар за поголема предвидливост, побараа бизнисмените од Стопанската комора на...
Топ тема

Топ Тема со Даниела Арсовска и Горан Рафајловски

Дејан Дејан
„Економската состојба е сериозна, но финансиите се стабилни и може да се најде решение“ – убедува новиот министер за финансии Фатмир Бесими. Стопанството чека нова помош...
Топ вести Топ тема

Сериозни предупредување во Топ Тема: Без владина помош за компаниите, во октомври нов бран отпуштања

Дејан Дејан
Во октомври ќе следува нов бран на отпуштања, ако владата не им помогне на компаниите сега и веднаш, оцени претседателката на Сојузот на Стопански комори, Даниела...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе