Категорија : Емисии

Топ тема

Топ Тема -Ќе стигне ли пораката на Меркел на вистинска адреса?

Дејан Дејан
Силна порака од канцеларката Меркел до премиерите Заев и Борисов. Берлинскиот процес секогаш е поврзан со помирувањето. Мора да се согласувате. Не заборавајте го тоа,...
Код Македонија Топ вести

КОД открива: Темпирана бомба во центарот на Битола

Дејан Дејан
Во старата Касарна под Тумбе Кафе во Битола, сега никнува нова  населба. Се градат куќи и згради, нова инфраструктура, па тука живеат неколку илјади луѓе....
Македонија Топ тема

ВМРО ДПМНЕ нема да учествува на изборите во Штип и Пласница

Дејан Дејан
Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ одлучи партијата да ги бојкотира предвремените локални избори во Штип и Пласница.Како аргумент ја посочуваат пандемијата со Ковид 19 и...
Топ тема

Топ Тема 04.11.2020

Дејан Дејан
Драматичен финиш на американските претседателски избори. Трамп или Бајден – какви промени се очекуваат во надворешната политика на САД? Ќе го издржи ли Македонија бугарскиот...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе