Категорија : Емисии

Код Македонија

КОД -Маките на позитивните ковид пациенти низ лавиринтот на здравствениот систем

Дејан Дејан
Во амбулантата на велешката Итна помош се качи бремена родилка, позитивна на Ковид 19. И беше организиран транспорт до скопската Гинекологија. Додека траеше подготовката на...
Топ тема

Топ Тема: Зошто идејата за он-лајн работа го затрупа законодавниот дом со илјадници амандмани?

Дејан Дејан
Повеќе блокади од суштински одлуки, повеќе кавги отколку посветена работа! До кога ќе трае тргни- застани работата на Собранието. Кој и зошто блокира? Зошто идејата...
Топ тема

Топ Тема – Пописот заглавен на пат до Собранието

Дејан Дејан
Дали сме подготвени реално да се преброиме? Пописот заглавен на пат до Собранието. Партиските желби наспроти најголемата статитичка операција. Дали има решение за функционално Собрание?...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе