Категорија : Интервју

Забава Интервју Магазин Утринска на Телма

Разговор со познатиот актер Иван Босиљчиќ

Дејан Дејан
Актерот и музичар Иван Босиљчиќ во ексклузивното интервју на Телма искрено зборува за запишувањето на Академија за драмски уметности во Нови Сад, за неговиот тинејџерски...
Вести Интервју

Видео: ДУИ се откажува од се, само да поминат уставните измени- Интервју со потпретседателот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи

Дејан Дејан
Интервју со потпретседателот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи:  ДУИ се откажува од се, само да поминат устсвните измени. Боби Христов Интервјуто...
Вести Емисии Интервју Македонија Топ тема

Интервју на државниот обвинител Јовевски во „Топ тема“: Има отворено повеќе истраги за високи актуелни и поранешни функционери

Дејан Дејан
За корупцијата, за ниската доверба, за заглавените и за застарени предмети, за дисциплинската постапка против обвинителките Русковска, Трајчева и Јосифовска. За овие и други прашања,...
Емисии Интервју Топ тема

Борба против корупција во политички редови, уставни измени, медиумски слободи -Топ Тема интервју со евроамбасадорот Дејвид Гир (01.02.2023.)

Дејан Дејан
Во очекување на завршување на истрагата за Пендиков евроамбасадорот Дејвид Гир смета дека Македонија и Бугарија треба да работат на меѓусебно разбирање и взаемна почит....
Вести Интервју Македонија

Многумина пријавија луѓе кои ги прекршиле правилата, „црните листи“ се постојан процес- Интервју со американската амбасадорка Ангела Агелер

Дејан Дејан
Снежана Лупевска Созен: Какви се вашите впечатоци од средбите со партиските лидери во изминатите неколку дена во светло на нивните наведени заложби за поддршка на...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе