Вести Интервју

Видео: ДУИ се откажува од се, само да поминат уставните измени- Интервју со потпретседателот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи

Интервју со потпретседателот на ДУИ и министер за надворешни работи Бујар Османи:  ДУИ се откажува од се, само да поминат устсвните измени.

Боби Христов

Интервјуто беше емитувано во Вестите во 15:30 на 31.07.2023. (Победелник)

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Груевски се жали во судот во Стразбур за предметот Тенк – објавено на што се однесува апликацијата и прашањата што треба да ги одговори државата

Дејан Дејан

Summer job како испомош во Бон- како МНР ја испрати поранешната ТВ водителка Бесмира Ејупи во дипломатска мисија

Дејан Дејан

ДЗР: За исто работно место, различни плати во државната адмнинистрација

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе