Вести Емисии Интервју Македонија Топ тема

Интервју на државниот обвинител Јовевски во „Топ тема“: Има отворено повеќе истраги за високи актуелни и поранешни функционери

За корупцијата, за ниската доверба, за заглавените и за застарени предмети, за дисциплинската постапка против обвинителките Русковска, Трајчева и Јосифовска.

За овие и други прашања, во вечерашното интервју во „Топ тема“ на колешката Елена Ивановска Мукоска со државниот обвинител Љубомир Јовески.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Нови жртви во Грција, туристите бараат разладување во морето но, на сонце се издржува само половина минута

Дејан Дејан

Над 120 затруени со храна во Москва

Дејан Дејан

Градоначалник на Хрватски град претепал војник

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе