Економија Емисии ХоризонТелма-Подкаст

(ВИДЕО) Дали бродови и книги од Тито ја поскапуваат струјата?- ХоризонТелма Еп.20

Гостин: Марко Бислимовски, претседател на Регулаторна комисија за енергетика

Разговараме за тоа како се формира цената на струјата, зошто има секогаш барања од енергетските компании- струјата да добие поскапа цена, а не пониска.

🎙️ Премиерата на 20. епизода од подкастот ХоризонТелма гледајте ја во петок (21.06.2024.) во 20 часот.

🎧 Слушајте ги сите епизоди на YouTube подкаст каналот на Телма или на Spotify.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Потпишан договор за заем меѓу ЕБОР и АД МЕПСО за зајакнување на преносната мрежа

Дејан Дејан

Потпишување договор за заем од 26,4 милиони евра помеѓу ЕБОР и АД МЕПСО

Дејан Дејан

„Топ тема“ (22.07.2024) Судство, дигитализација, заем од Унгарија – интервју со премиерот Христијан Мицкоски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе