Останато Спорт

ФОТО галерија: Андреев и Гавриловиќ најдобри на триатлонот во Скопје

Бугаринот, Борис Андреев и Лана Гавриловиќ од Србија се победници на годинешното издание од Стопанска Триоџи Триатлон трката што се одржа во Скопје.

Андреев на целта пристигна со време од 58 минути и 11 секунди и триумфираше пред Албион Имери од Косово и Хрватот, Матко Шариќ. Четвртата позиција му припадна на нашиот репрезентативец Иван Трпчевски, а веднаш зад него бепе Стефан Делев.

Кај дамите Гавриловиќ имаше време од 1 час, шест минути и 50 секунди, втора низ целта мина Анастасија Пејчева од Бугарија, а трета е Магдалена Станковска од Македонија.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Германците незапирливи на отварањето на Европското првенство

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Радост, тага, солзи, мешани емоции на тартанот на Олимпико во Рим

Дејан Дејан

На повидок големо предавство: Хезоња од Реал Мадрид се сели во Барселона

Desk

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе