Емисии Избори 2024 Топ тема

Интервју со претседателскиот кадидат Билјана Ванковска 08.04.2024

Со слоганот „Го враќаме достоинството на нацијата“ професорката Билјана Ванковска ја води изборната трка за претседател на државата.

Нов граѓански Устав и раскинување на Преспанскиот и договорот со Бугарија, се дел од клучните чекори за кои се залага.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе