Ристовски: Благодарност до сите навивачи, без нив ќе беше потешко

Голманот Борко Ристовски напоменува дека не е битно кој блескал, кој дал најмногу голови или кој имал клучна одбрана, најважно е дека Македонија победува и очекува уште подобри игри во...

Гонзалес: Јас сум задоволен, имаме максимални четири бода

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес очекувано беше среќен по триумфот против Црна Гора. „Јас сум многу задоволен, победивме на два натпревари и имаме 4 бода. Не започнавме добро во првото полувреме,...

Херојот Кузмановски: Секогаш ги слушам советите на постарите колеги

Играч на натпреварот беше Филип Кузмановски со пет погодоци и дефинитивно беше еден клучните во победата на Македонија. „Мислам дека почнавме во грч, но на полувремето ги поправивме грешките. Секогаш морам да...

Мора да биде драма: Македонија ја совлада Црна Гора за пласман во главната фаза

Македонија ја совлада Црна Гора со 29-28 во рамки на второто коло од Групата Ц и се пласираше во главната фаза од Европското првенство. Со вечерашната победа нашата селекција е...

Вујовиќ: Ако тие прават циркус од ракометот, зошто да не им се приклучам?!

Селекторот на Словенија, Веселин Вујовиќ, по мечот со Германија им беше бесен на судиите и на новата технологија, па објасни и зошто влезе во теренот за да го брани пеналот...

Драма на натпреварот Словенија – Германија, која заврши со реми 25-25

Драма на натпреварот помеѓу Словенија -  Германија во рамки на 2.коло во групата Ц на Европското првенство во Хрватска. Напреварот делуваше како добиен за Словенците откако поведоа со 25-24 на...

ПРЕГЛЕД на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018

ПРЕГЛЕД на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 [video width="720" height="576" mp4="http://telma.com.mk/wp-content/uploads/2018/01/PREGLED-SO-MARIJAN-POSLEDEN-ZA-SAJT.mp4"][/video]

Не го пропуштајте натпреварот Македонија – Црна Гора

Во првиот меч денеска се среќаваат Словенија и Германија од групата Ц. Овој натпревар Телма го пренесува во 18:15 часот. Словенија беше поразена од Македонија со еден гол разлика а...

Македонија и Германија ќе бркаат втор триумф за потврда на Главната фаза

Германија и Македонија со евентуален втор триумф може да го заверат пласманот во Главната фаза на Европското првенство во Хрватска по одигрување на второто коло во групата Ц чиј домаќин...

Шпанија пред сериозен предизвик со Унгарија, Данска е фаворит против Унгарија

По убедливиот старт, Шпанија и Данска ќе бараат втор триумф за да го потврдат минувањето во втората фаза и потоа да се подготват за меѓусебниот дуел на крајот од првиот...