Категорија : Одбојка

Одбојка Спорт

Ништо од злато во Сребрената лига: Финска повторно подобра од Македонија

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација загуби од Финска во четири сета во полуфиналето на завршниот турнир во Европската сребрена лига. Продолжува проклетството на Македонија во ова натпреварување...
Одбојка Спорт

Романија одигра за Македонија: Одбојкарите се пласираа на Ф4 во Сребрената лига

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска се пласираше на завршниот турнир во Европската сребрена лига, откако денеска Романија ни направи голема услуга и ја совлада Албанија со максимални 3-0...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Триумфален старт на одбојкарите во Сребрената лига

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација триумфално го отвори настапот во новото издание на Европската сребрена лига. Нашиот состав во првото коло во Скопје ја совлада Босна и...
Одбојка Спорт

Одбојкарите имаа сили за само еден сет против Финска

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација стартуваше со пораз на Европското првенство и тоа од домаќинот на групата Финска. Историјата се повтори од пред две години во Љубљана,...
Одбојка Спорт

Одбојкарите добија тешка група на ЕП со три добро познати ривали

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците на претстојното Eвропско првенство, а своите натпревари ќе ги игра во Тампере, Финска. Македонија во септември ќе настапи на...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите триумфално против Турција за нов пласман на ЕП

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација повторно ќе биде дел од европската елита. По триумфот на Турција во последниот натпревар на квалификацискиот турнир во Скопје, нашата селекција по...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе