Одбојка Спорт

Со помош од трибините до историски резултат за одбојкарите

Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва од 20 часот во арената Борис Трајковски ќе го игра решавачкиот натпревар за пласман во осминафиналето на Европското првенство.

Денеска нашите одбојкари имаат можност да направат историски подвиг и за прв пат во историјата да се најдат меѓу шеснаесетте најдобри селекции во Европа.

Затоа на составот предводен од селекторот Јошко Миленковски и капитенот Никола Ѓорѓиев им е потребна голема поддршка од трибините, а на крајот сите заедно да ја славиме големата победа која би била круна на оваа извонредна генерација.

На првиот дуел во средата со Данска, трибините беа половично исполнети затоа денеска потребна е полна арена и со помош на навивачите да се стигне до посакуваниот триумф.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

УЕФА го казни Даку со забрана на настап на два натпревари

Desk

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе