Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Навивачите беа седмиот играч во арената, одбојкарите до историски триумф

Арената Борис Трајковски во Скопје вечерва беше исполнета скоро до последно место, а навивачите како и секогаш беа движечката сила за националниот тим.

Со огромна поддршка од трибините и со максимална концентрацијата на теренот одбојкарската репрезентација на Македонија успеа да стигне до историска победа која значи и пласман во елиминациската фаза од Европското првенство.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФОТО галерија: Историски триумф на Тиквеш во Купот на Македонија

Дејан Дејан

Бостон со победа против Индијана го отвори финалето на Истокот

Дејан Дејан

Милевски повика 27 фудбалери за пријателските со Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе