Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите преку Црна Гора до историски пласман во осминафиналето

Одбојкарската репрезентација на Македонија во вториот натпревар од Ц групата на Европското првенство успеа да забележи нова победа, а триумфот од 3:0 во дуелот против Црна Гора и донесе пласман во осминафиналето.

Вечерашниот успех е круна на оваа генерација која во изминативе години беше редовен учесник на континенталните шампионати, а со втората последователна победа во Скопје репрезентацијата на Македонија се најде меѓу шеснаесетте најдобри во Европа.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе