Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите достоен противник на силните Полјаци

По двата триумфи на стартот од Европското првенство, македонската одбојкарска репрезентација е поразена во соочувањето со Полска.

Нашиот вечерашен противник се наоѓа во врвот на светската одбојка и е еден од главните фаворити за освојување на златниот медал.

Сепак тоа не беше пречка нашите одбојкари на моменти да бидат рамноправен противник, а во текот на целиот меч дадоа се од себе да му пружат достоен отпор на големиот фаворит.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФОТО галерија: Историски триумф на Тиквеш во Купот на Македонија

Дејан Дејан

Бостон со победа против Индијана го отвори финалето на Истокот

Дејан Дејан

Милевски повика 27 фудбалери за пријателските со Хрватска и Чешка

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе