Категорија : Одбојка

Одбојка Спорт

Милев: Ја оправдавме фаворитската улога, подобро издание против Турција

Дејан Дејан
Потешко од очекувањата македонската одбојкарска репрезентација за забележа првата победа на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство. Сепак и покрај сите проблеми најважно е...
Одбојка Спорт

Ѓорѓиев: Бодовите ги освоивме, но мораме да играме подобро

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација со победа против Босна и Херцеговина ги отвори квалификациите за пласман на Европското првенство. Играта на нашиот национален тим не беше на...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите со победа ги отворија квалификациите за ЕП

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација на стартот од квалификациите за Европското првенство успеаа да забележат победа од 3:1 во дуелот против Босна и Херцеговина. Избаниците на селекторот...
Одбојка Спорт

Матијашевиќ: Да не го потцениме противникот, верувам во стартна победа

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација во следниве денови ја очекуваат четири натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство. Нашата селекција има голема шанса повторно да биде...
Одбојка Спорт

Ѓорѓиев: Да одиграме најдобро што можеме

Дејан Дејан
Репрезентацијата на Босна и Херцеговина е првиот противник на одбојкарската репрезентација на Македонија на квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство што се одржува во...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Втор пораз на македонските одбојкари на турнирот Чајка

Дејан Дејан
Селекцијата на Бугарија и во вториот натпревар што се играше во рамките на турнирот “Бранко Хаџииљоски-Чајка” ја совлада репрезентацијата на Македонија. Овој пат гостите славеа...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе