Сала починал веднаш при падот на авионот во вода

Емилијано Сала починал веднаш при ударот на авионот во вода, откриваат истражителите по направената обдукција на телото. Фудбалерот беше пронајден во петокот во авионот две недели откако се струши во...

Официјално: Ремзи продолжува во Јувентус за плата од 20,8 милиони фунти

Фудбалерот на Арсенал, Арон Ремзи од следната сезона и официјално ќе го носи дресот на Јувентус, откако веќе потпишал преддоговор со италијанскиот гигант. Интересно е тоа што Велшанецот станува втор...

Нант си ги бара парите од Кардиф за трансферот на Емилијано Сала

Фудбалскиот клуб Нант ги побара парите од Кардиф по трансферот од 15 милиони фунти за Емилијано Сала, кој доживеа авионска несреќа. Аргентинецот беше на пат од Нант кон Кардиф по...

Инфантино ќе биде реизбран за претседател на ФИФА

Светската фудбалска федерација (ФИФА) потврди дека сегашниот претседател на организацијата Џани Инфантино, ќе биде единствениот кандидат на претстојните претседателски избори, што треба да се одржат на 5 јуни 2019 година...

ЖОЗЕ МУРИЊО Е КАЗНЕТ СО ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР И ДВА МИЛИОНИ ЕВРА

Жозе Мурињо се спогодил со шпанските власти за едногодишна затворска казна која нема да ја мине во затвор  туку ќе плати 2 милиони евра. Со оглед на тоа дека затворската...

Неизвесен настапот на Меси на Ел Класико

Се уште е неизвесно дали Лионел Меси ќе биде подготвен за настап во првиот полуфинален дуел од Купот на Шпанија против Реал Мадрид. Аргентинецот се повреди на саботниот дуел против...

Футсалците ја урнаа Грција за добар старт на мундијалските квалификации

Македонската футсал репрезентација славеше победа од 5-3 против Грција на првиот натпревар од квалификациски турнир на кој сме домаќини за пласман на СП 2020 година. Македонија водеше со убедливи 3-0...

Вардар ги подмири долговите и се спаси од суспензија од УЕФА

Фудбалскиот клуб Вардар нема да добие суспензија од УЕФА, откако клубот денеска на последниот ден од истекот на рокот ги подмири сите долгови кон сегашните и поранешните фудбалери. На најтрофејниот...

ПЗЖ без Нејмар против Манчестер Јунајтед во ЛШ

Бразилецот  Нејмар нема да се оперира од повредата на десното стапало и ќе  продолжи со конзервативно лекување, одлучија група престижни лекари во Париз по внимателно разгледување на состојбата на играчот.Звездата...

САРИ:АЗАР МОЖЕ СЛОБОДНО ДА СИ ЗАМИНЕ ОД ЧЕЛЗИ

Тренерот на Челзи ,Маурицио Сари  го повтори ставот дека Азар може да замине од клубот ако не сака да игра за тимот од Стемфорд Бриџ.28 годишниот Азар ги отфрли последните...