По киксот на Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1:0 на „Олд Трафорд“ во...

Новак го спаси Вардар од пораз, Шкендија го прегази Пелистер

Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига. Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску,...

Изненадување од Минхен: Нико Ковач е новиот тренер на Баерн

Нико Ковач ќе биде новиот тренер на Баерн Минхен по завршувањето на оваа сезона, објави денеска германскиот гигант. Хрватот ја напушта клупата на Ајнтрахт Франкфурт и во следните три години...

Требаше да биде финале: Арсенал против Атлетико М. во Лигата на Европа

Во второто по ранг клупско натпреварување, Лигата на Европа исто така во полуфиналето се сретнаа најголемите фаворити. Арсенал и Атлетико Мадрид, кои ќе го одиграат својот прв меѓусебен натпревар во...

Полуфинална пресметка на Реал Мадрид против Баерн Минхен – 7.дел

Ждрепката во Лигата на шампиони беше немилосрдна кон фаворитите, кои ќе играат меѓу себе уште во полуфиналето. Актуелниот првак Реал Мадрид по седми пат ќе игра против Баерн Минхен во...

РЕАЛ И БАЕРН ПОСЛЕДНИ ПОЛУФИНАЛИСТИ ВО ЛШ,ВЕЧЕРВА БИТКА ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЛИГА ЕВРОПА

Реал Мадрид и Баерн Минхен им се приклучија на Ливерпул и Рома во сегментот од полуфиналето во ЛШ на Уефа.Драматичниот реванш во Мадрид се одвиваше извонредно за Јувентус се до...

Шкендија и Пелистер повторно меѓусебе за титулата во Купот

Шкендија и Пелистер во реприза на ланското финале ќе се борат за титулата во фудбалскиот Куп на Македонија. Попладнево на реваншот од првото полуфинале во дуелот на двете екипи од...

КОСТОВ СЕ РАЗДЕЛИ СО РЕНОВА,МЕГЛЕНСКИ НА КЛУПАТА КАЈ ПОБЕДА

На два дена пред реванш натпреварите од домашниот фудбалски Куп,екипата на Ренова остана без тренер,откако Влатко Костов поднесе оставка.Привремено, прволигашот од Тетово ќе го водат помошниците на Костов,Аргон Мемеди и...

ЛШ: ЛИВЕРПУЛ И БАРСЕЛОНА СО ПРЕДНОСТ НА РЕВАНШИТЕ

[caption id="attachment_8948" align="alignnone" width="540"] Ливерпул и Барселона им се приклучина Реал Мадрид и на Баерн кои први обезбедија предност во четврфиналето од елитната фудбалска Лига на Уефа.Синоќа на Енфилд,Ливерпул со...

Премиерлигашко дерби во ЛШ, Рома се надева на чудо во Барселона (ВИДЕО)

Вечерва Барселона ја пречекува Рома во рамки на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони. „Римјаните“ немаат убави сеќавања од последното гостување на „Камп Ноу“, бидејќи пред две сезони...