Требаше да биде финале: Арсенал против Атлетико М. во Лигата на Европа

Во второто по ранг клупско натпреварување, Лигата на Европа исто така во полуфиналето се сретнаа најголемите фаворити. Арсенал и Атлетико Мадрид, кои ќе го одиграат својот прв меѓусебен натпревар во...

Полуфинална пресметка на Реал Мадрид против Баерн Минхен – 7.дел

Ждрепката во Лигата на шампиони беше немилосрдна кон фаворитите, кои ќе играат меѓу себе уште во полуфиналето. Актуелниот првак Реал Мадрид по седми пат ќе игра против Баерн Минхен во...

РЕАЛ И БАЕРН ПОСЛЕДНИ ПОЛУФИНАЛИСТИ ВО ЛШ,ВЕЧЕРВА БИТКА ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЛИГА ЕВРОПА

Реал Мадрид и Баерн Минхен им се приклучија на Ливерпул и Рома во сегментот од полуфиналето во ЛШ на Уефа.Драматичниот реванш во Мадрид се одвиваше извонредно за Јувентус се до...

Шкендија и Пелистер повторно меѓусебе за титулата во Купот

Шкендија и Пелистер во реприза на ланското финале ќе се борат за титулата во фудбалскиот Куп на Македонија. Попладнево на реваншот од првото полуфинале во дуелот на двете екипи од...

КОСТОВ СЕ РАЗДЕЛИ СО РЕНОВА,МЕГЛЕНСКИ НА КЛУПАТА КАЈ ПОБЕДА

На два дена пред реванш натпреварите од домашниот фудбалски Куп,екипата на Ренова остана без тренер,откако Влатко Костов поднесе оставка.Привремено, прволигашот од Тетово ќе го водат помошниците на Костов,Аргон Мемеди и...

ЛШ: ЛИВЕРПУЛ И БАРСЕЛОНА СО ПРЕДНОСТ НА РЕВАНШИТЕ

[caption id="attachment_8948" align="alignnone" width="540"] Ливерпул и Барселона им се приклучина Реал Мадрид и на Баерн кои први обезбедија предност во четврфиналето од елитната фудбалска Лига на Уефа.Синоќа на Енфилд,Ливерпул со...

Премиерлигашко дерби во ЛШ, Рома се надева на чудо во Барселона (ВИДЕО)

Вечерва Барселона ја пречекува Рома во рамки на првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони. „Римјаните“ немаат убави сеќавања од последното гостување на „Камп Ноу“, бидејќи пред две сезони...

Вечното дерби без голови: Пелистер се одбрани против Вардар

Фаворитите Шкендија и Вардар денеска не ги оправдаа епитетите против Скопје, односно Пелистер, откако и двата тима одиграа реми без голови. На вечното македонско дерби во Битола, „црвено-црните“ доминираа, имаа...

Дебитираше за Англија, па дедо му доби 17.000 фунти во обложувалница

Луис Кук синоќа дебитираше во дресот на фудбалската репрезентација на Англија во ремито од 1-1 против Италија на „Вембли“. Неговиот дедо Тревор, пред три години уплатил 500 фунти во обложувалница...

Лацио измамен од хакери за два милиони евра

Италијанскиот клуб Лацио беше цел на измама на хакери и останаа без два милиони евра. Калчолигашот преку електронска пошта добил порака од холандскиот клуб Феенорд за уплата на последната рата...