Категорија : Магазин

Вести Магазин

Мистериозниот црн дијамант Енигма оди на аукција – некои сметаат дека тој е од вселената

Дејан Дејан
Дијамантот Црна Енигма, тежок неверојатни 555,55 карати, се продава на повеќедневна аукција во Сотби која започна вчера во Лондон. Сотби објави дека тоа е најголемиот...
Вести Магазин Свет

Мелинда Гејтс наводно нема да донира голем дел од своето богатство на фондацијата Гејтс

Дејан Дејан
Постои можност Мелинда Френч Гејтс да го смени пристапот кон добротворни цели по разводот или пак одлучила повеќе да се фокусира на други добротворни организации....
Вести Магазин Свет

„Спејс-Икс“ на Илон Маск постави американски шпионски сателит во земјината орбита

Дејан Дејан
Ракета „Фалкон 9“ на американската приватна компанија „Спејс-Икс“ вчера лансираше сателит во земјината орбита што ќе биде во служба на американските вселенски сили, соопшти Националната...
Магазин Серии

Биро, нова епизода (среда во 20:15)- Француските агенти во опасна мисија во Иран диригирана од Париз

Дејан Дејан
Бирото организира операција за регрутирање на Сабрина, сестрата на францускиот џихадист. Во меѓувреме, Марина се обидува да дознае повеќе за професионалниот живот на Шапур, несвесна...
Вести Магазин

Дали светот ќе остане без злато за две децении?

Дејан Дејан
Од една страна, светските познати резерви на злато се при крај, од друга страна, глобалната побарувачка постојано се зголемува. Незапирливиот пораст на глобалната инфлација, тековната...
Вести Магазин

Нестле ќе им плаќа на земјоделците во Африка децата да одат на училиште наместо да работат на плантажите за какао

Дејан Дејан
Пред речиси две децении, големите компании ветија дека ќе престанат да користат какао што го собираат децата, но не успеаја да преземат значајни чекори. Производителите...
Вести Магазин

Летечки автомобил добил дозвола за летање во Словачка

Дејан Дејан
Летечки автомобил од Словачка доби официјална дозвола за летање како авион, соопшти портпаролот на словачкото Министерство за транспорт. Производот на Klein Vision во словачкиот град...
Забава Магазин Серии

„Тајкун“- Тони Михајловски дел од плејадата познати актери кои се на сцената со Бјелогрлиќ

Дејан Дејан
-Дали себе се сметам за тајкун? Не, не никако. Вие да не ме сметате за тајкун, прво со подигнати веѓи како изненадување, а потоа и...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе