Емисии Топ тема

Топ Тема со меѓународните секретари на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ 01.04.2024

СДСМ предизборно зацрта: завршени преговори до 2028, а членство во ЕУ до 2030.

Како до таква цел со до сега несовладливото дво-третинско мнозинство? Како до реформирање на судството и администрацијата? Кои сè, и кои црвени линии постизборно ќе ги заборави за да се формира влада?

Во Топ Тема вечерва дебата со: првиот вицепремиер и меѓународен секретар на СДСМ Бојан Маричиќ и Стефан Андоновски, меѓународен секретар на ВМРО- ДПМНЕ.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе