Емисии Топ тема

Топ Тема Каде затајува борбата со корупцијата? 29.03.2024

Какви ризици од злоупотреби демнат во пресрет на изборите? Кои институции ги сокрија податоците за службените возила? Има ли прекршувања на изборниот законик?

Американската црната листа се проширува додека предметите за корупција забавуваат или застаруваат. Каде затајува борбата со корупцијата?

Одговори на овие и на други прашања, вечерва во Топ Тема, бараме од Татјана Димитровска, претседателка на ДКСК и Благоја Пандовски, претседател на Транспаренси Интернешнл Македонија.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе