Емисии Топ тема

Топ тема (27.03.2024): Уставните измени неизбежен фокус на политичката предизборна реторика

Го оцрта ли до крај, ВМРО-ДПМНЕ во изборната програмата, својот нов патоказ кон Брисел? – Дали изборна победа е гарант за големи реформски зафати, невозможни без двотретинско мнозинство? – Кои се, и кои црвени линии, постизборно ќе ги заборави за да се формира влада?
Во „Топ тема“ вечерва дебатираа Сашо Клековски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Андреј Петров, член на ИО на СДСМ.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе