Емисии Топ тема

Топ тема (25.03.2024): Економијата и стандардот на граѓаните во фокусот на партиските програми

Економијата и животниот стандард на граѓаните во фокусот на партиските програми за претстојните парламентарни избори. Носителите на кандидатските листи за парламентарните избори кај двете најголеми партии од македонскиот политички блок се познати.
Програмите со кои ќе ја бараат поддршката и довербата од граѓаните се презентирани. Kолку во реалноста може да се оствари од најавеното во еден мандат.
Вечерва во „Топ тема“ дебатираа пратеничките Санела Шкријељ од СДСМ и Иванка Василевска од ВМРО-ДПМНЕ.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе