Промо тв Серии Филмови

ПОДМОРНИЦА

Приказната во серијата „ПОДМОРНИЦА“ започнува есента 1942 година, на средина на Втората светска војна. Подморничкото војување станува сè побрутално. Заплетот го следи младиот екипаж на подморница на опасна набљудувачка мисија. Есента 1942 година, Франција е окупирана, а „Отпорот“ започнува да добива сè поголемо влијание во пристаништето Ла Рошел.  Новата подморницата U-612 е подготвена за своето прво патување со новиот командант, Клаус Хофман. Додека 40-те млади момчиња одат на својата прва мисија и се борат со тесните и клаустрофобични услови на живот под вода, во пристаништето Ла Рошел, животот на Симон Штрасер излегува надвор од контрола. Таа е влегува во опасна љубовна врска, расипана меѓу нејзината лојалност кон Германија и Отпорот.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

СИНА МЕСЕЧИНА – сериски филм – НАСКОРО

Дејан Дејан

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе