СОЛСКЈЕР РАЗМИСЛУВА ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ НА ОЛД ТРАФОРД

Поранешниот играч на Црвените Ѓаволи ,влезе во победничка серија откако го замени Жозе Мурињо.Манчестер Јунајтед синоќа славеше  со 2-0 на гостувањето кај Њукасл со головите на Лукаку и Рашворд  што...

МОДРИЌ ЈА ОДБИЛ ПРВАТА ПОНУДА НА РЕАЛ ЗА НОВ ДОГОВОР

Играчот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ ја отфрли првата понуда на актуелниот европски и светски клупски  шампион за продолжување на договорот.Според „Телемадрид“ ,хрватот чека  подобри финаниски  услови, откако...

ВОЛЕЈОТ НА РАКИТИЌ ИЗБРАН ЗА НАЈУБАВ ГОЛ ВО ГРУПНАТА ФАЗА

УЕФА ги  објави резултатите за најубав гол од првата фаза во Лигата на шампиони.Победник во гласањето е Иван Ракитиќ  од Барселона. Хрватскиот интернационалец   ефектно ја погоди мрежата на Тотенхем во...

АЛЕКС САНДРО ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО ЈУВЕНТУС

Во пресрет на дербито со Рома,Јувентус објави дека го продолжил договорот со Алекс Сандро.Според новиот договор ,бразилецот ќе остане во Торино до крајот на 2023.Левиот бек беше поврзуван со можна...

ФИФА РАНКИНГ: СЕНИОРИТЕ И НАТАМУ НА 68 МЕСТО

Македонската  фудбалска репрезентација  и натаму е на 68 место на ранг листата на ФИФА.Сениорите се без промена на позиција  веќе 4-ти месец или од 20 септември,кога во однос на месец...

МЕСИ ПО ПЕТТИ ПАТ НАЈДОБАР СТРЕЛЕЦ ВО ЕВРОПА

Звездата на Барселона,Лионел Меси по  рекорден  петти пат ја доби  „Златна копачка" за најдобар европски голгетер во минатата сезона и  го надмина португалецот од Јувентус Кристијано Роналдо кој остана на...

ЖОЗЕ МУРИЊО ДОБИ ОТКАЗ НА ТРЕНЕРСКОТО МЕСТО ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

ПОРАЗОТ ВО ДЕРБИТО ОД ЛИВЕРПУЛ БЕШЕ ПОСЛЕДНИОТ НАСТАП НА ПОРТУГАЛЕЦОТ КАКО МЕНАЏЕР НА НАЈТРОФЕЈНИОТ АНГЛИСКИ ФУДБАЛСКИ  КЛУБ КАДЕ МИНА ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ.ТИМОТ ПРИВРЕМЕНО ЌЕ ГО ВОДИ МАЈКЛ КЕРИК А...

Лион обезбеди пласман во следната фаза, бламажа на Реал на Бернабеу

Со натпреварите од шестото коло во Е-Х сегментот се комплетираше фазата по групи во Лигата на шампионите. Фудбалерите на Лион со освоениот бод на гостувањето во Киев против Шахтар успеа...

Ливерпул и Тотенхем во следна фаза, Лига Европа утеха за Интер и Наполи

Ливерпул и Тотенхем двата тима кои во последното коло успеаа да обезбедат пласман во елиминациската фаза од фудбалската Лига на шампиони. Ливерпул на Енфилд го совлада Наполи со 1:0, а...

Мадрид профитираше од Суперкласико

Покрај Ривер Плата, екипата што триумфираше во финалето на Копа Америка, големи се приходите на  шпанската престолнина Мадрид, кој ја имаше честа и привилегијата да биде домаќин на дуелот на...