Категорија : Филмови

Филмови

ФАРЕНХАЈТ 11/9

Дејан Дејан
Приказна за патот на Доналд Трамп до неговото прогласување за американски претседател во 2016 година. Документарецот е на режисерот- оскаровец Мајкл Мур во филмот поставува...
Филмови

КУНГ ФУ ЈОГА

Дејан Дејан
Легендата вели оној кој го поседува „Окото на Шива“ го поседува светот. Двајца професори тргнуваат во авантура испреплетена со измами, шокантни откритија и жестока борба...
Филмови

ЛИНДОН Б. ЏОНСОН

Дејан Дејан
По атентатот на Џон Кенеди, улогата на Линдон Б. Џонсон во животите на Американците драстично ќе се смени. Додека нацијата го оплакува убиениот претседател Џонсон...
Филмови

МАМУРЛАК

Дејан Дејан
Трojца пријатели се будат по ергенска забава во Лас Вегас, без сеќавање на претходната вечер и младоженецот. Тргнуваат во потрага низ градот за да го...
Филмови

МАГНОЛИЈА

Дејан Дејан
Девет сосема различни но поврзани приказни за односите на луѓето за време на еден ден во Лос Анџелес и нивната потрага по љубов и проштевање. ...
Филмови

ГРАНИЦА

Дејан Дејан
Сопругата на поранешниот шериф во Аризона е убиена на нивниот ранч. Се чини дека виновникот за убиството е Мексиканец  кој нелегално ја преминал границата со...
Филмови

УМА

Дејан Дејан
Едно девојче се бори со терминална болест а нејзиниот татко се бори да ги исполни желбите на својата ќерка. Нејзиниот сон е речиси невозможно да...
Филмови

ФЕНОМЕНОТ

Дејан Дејан
Хопер Гибсон фрла сто милји на час и губи контрола. Разговорите со психологот ќе ги извадат на виделина неговите скриени конфликти со бездушниот татко… Режија:...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе