НЕПОЗНАТА ДЕВОЈКА

Д-р Џени води мала клиника. Ѕвонењето во ноќта ќе донесе страшни вести изутрина. Непознатата жена на која и била потребна помош сега е мртва. Соочена со вина докторката тргнува во...

МАЖИ, ЖЕНИ И ДЕЦА

Група средношколци и нивните родители се обидуваат да се изборат со многуте начини на кои Интернет ги смени нивните лични односи, комуникацијата, погледот на нештата и нивната љубов. Режија: Џејсон...

ТЕРМИНАТОР: ГЕНЕЗИС

Војната помеѓу луѓето и киборгот сè уште не е завршена. Наредникот Кајл Рис  е среде нова и непозната верзија на минатото во кое гледа неочекувани сојузници, опасни нови непријатели и...

ГРАВИТАЦИЈА

За неа ова е прва а за него последна мисија во вселената. Една рутинска прошетка завршува катастрофално, губат контакт со Земјата, го трошат последниот кислород и последната надеж дека ќе...

ПРЕСМЕТКА НА ЛЕГЕНДИТЕ

И Били „Кид“ и Хенри „Рејзор“ еднаш беа на врвот, но 30 години подоцна треба уште еднаш да влезат во рингот за да видиме кој е навистина најдобар. Неочекуваното медиумско...

2001: ОДИСЕЈА ВО ВСЕЛЕНАТА

Станува збор за научно-фантастичен филм од 1968 година кој  се занимава со тематски елементи на човековата еволуција,технологија, вештачка интелигенција и вонземскиот живот, а е познат по научниот реализам, пионерските специјални...

ИСЧЕЗНАТИОТ ЗАРОБЕНИК

Политички трилер кој раскажува за сопругата на египетски научник кој исчезнува паувајќи кон Вашингтон, по што таа одлучува да отпатува во Вашингтон. Таму дознава дека нејзиниот сопруг го теретат за...

БЕЗ РЕЗЕРВАЦИЈА

Романтична комедија за животот на врвен готвач кој комплетно се менува кога една фатална жена станува старател на неговата внука. Режија: Скот Хикс; Улоги:Кетрин Зета-Џонс, Арон Екхарт, Абигејл Бреслин https://www.youtube.com/watch?v=Xy3rdEl0Zro...

ИГРИ НА МОЌ (недела во 20.30)

Улоги: Сигурни Вивер, Карла Гуџино, Џејмс Волк, Себастиан Стеин,  Британи Исибаси, Елен Бернстаин, Киаран Хајндс, Адриан Пасадар Провокативна драмска мини-серија која се занимава со заткулисниот живот на една елитна политичка...

ОПАСНИ ВРСКИ

Среде Француската револуција аристократскиот слој живее удобен живот полн со љубовни интриги. Филмот е награден со три „Оскари“. Режија: Стивен Фрирс; Улоги: Џон Малкович, Мишел Фајфер https://www.youtube.com/watch?v=dO3U2dBwuWA