МАМУРЛАК 3

Авантурите на момците од „Глутницата“ Фил, Стју и Даг  се веќе минато  но последниот од групата Алан има потреба од помош. Дали е ова крај на сагата за хаосот, лошите...

КАМЕНОТ НА ЖЕЛБИТЕ

Откривањето на едно младо момче на живописен камен на желби предизвикува хаос во приградскиот град Црни водопади, кога љубоморни деца и возрасни луѓе ќе се обидат да го земат каменот...

ИЗВОР НА НАДЕЖ

И кога сите надежи ќе умрат еден татко нема да прифати дека неговите деца се мртви. Потресна приказна инспирирана од вистинити случувања.... Режија: Расел Кроу; Улоги:  Расел Кроу, Олга Кириленко...

ВСЕЛЕНСКИ КАУБОЈЦИ

Ги тренираа телото и духот за американскиот пат во вселената. Кога дојде време да појдат момците од екипата на Далас беа заменети. Но 40 години подоцна во ерата на новите...

ЉУБОВ НА ДАЛЕЧИНА

Романтична комедија за момче и девојка, кои се обидуваат да ја сочуваат својата љубов додека патуваат кон и назад, помеѓу Њујорк и Сан Франциско за да се видат. Режија: Нанет...

КАТАНЕЦ ЗА БОЛКАТА

Наредникот Џејмс не се плаши од смртта но и од смртта на своите војници кои ја имаат најопасната задача на светот-демонтирање на бомби среде војна. Неверојатна драма добитник на шест...

НАБЉУДУВАЈ И ПРИЈАВИ

Биполарниот чувар на улицата Рони Барнард е повикан во акција. Но кога тој не може да го доведе виновникот пред лицето на правдата, регрутираат детектив за да го затвори случајот....

ДА СЕ БИДЕ ФЛИН

Ник се уште не го најде своето место на светот но одлучи да  ја раскаже трогателната приказна за својот татко алкохоличар кој е опседнат со самиот себеси. Режија: Пол Вејц;...

СЛУЧАЈНО ЗАЕДНО

По катастрофалниот прв состанок, самохраните родители Лорен и Џим ќе се согласат дека не сакаат никогаш повторно да се видат! Но кога и двајцата случајно се наоѓаат на семеен одмор...

СРЕЌЕН БОЖИЌ

Велат дека празниците се време на спокојство но не и за Џеф и Кели кои одгледуваат дете а кај нив се вселува Џени која се однесува како дете. Овој Божиќ...