ОПАСНИ ВРСКИ

Среде Француската револуција аристократскиот слој живее удобен живот полн со љубовни интриги. Филмот е награден со три „Оскари“. Режија: Стивен Фрирс; Улоги: Џон Малкович, Мишел Фајфер https://www.youtube.com/watch?v=dO3U2dBwuWA  

СУДИЈАТА

Кога ќе почине мајка му успешниот адвокат Хенк Палмер е принуден да се врати дома, а таму го чека најважниот случај во неговата кариера. Татко му е обвинет за убиство...

ВРОДЕН ПОРОК

Приватниот детектив Док Спортело има неочекуван гостин, поранешната девојка Шаста која во сегашноста има богат љубовник и опасна понуда. Шаста ќе исчезне а Док ќе се најде во виорот на...

ФРАНЦУСКА СУИТА

Во Франција, во првите денови од германската окупација, убавата Лусил живее со нејзината неподнослива свекрва, чекајќи вест за нејзиниот сопруг, односно за синот кој е воен затвореник. Режија: Саул Диб...

СТОГОДИШНА БУРА

Градот Силвертон е разорен од смртоносни торнада за само еден ден. Додека жителите бараат спас и да преживеат, група  ловци на олуи ги ризикува своите животи за да ја снимат...

ТРГОВСКИ ПАТНИК

Иранска двојка актери се вселува во стан во кој претходно живеела жена со лоша репутација. Сплет на несреќни околности води до настан кој комплетно ќе им го смени дотогашниот мирен...

ПРИКАЖУВАЊЕ

Едно семејство го тероризираат мрачни сили и славните истражители на паранормалното Ед и Лорен доаѓаат на помош. Но сосема неочекувано ќе се соочат со моќен демонски ентитет и со најстрашниот...

МАМУРЛАК 3

Авантурите на момците од „Глутницата“ Фил, Стју и Даг  се веќе минато  но последниот од групата Алан има потреба од помош. Дали е ова крај на сагата за хаосот, лошите...

КАМЕНОТ НА ЖЕЛБИТЕ

Откривањето на едно младо момче на живописен камен на желби предизвикува хаос во приградскиот град Црни водопади, кога љубоморни деца и возрасни луѓе ќе се обидат да го земат каменот...

ИЗВОР НА НАДЕЖ

И кога сите надежи ќе умрат еден татко нема да прифати дека неговите деца се мртви. Потресна приказна инспирирана од вистинити случувања.... Режија: Расел Кроу; Улоги:  Расел Кроу, Олга Кириленко...