Категорија : Код

Вести Код Локални избори 2021 Македонија Топ вести

КОД: Кои се 4-те причини за „бегството“ на гласачите од СДСМ

Дејан Дејан
КОД: Локалните избори со нов рекорд и пад на големите партии, кој донираше пари за локалните избори. Локалните избори донесоа нов рекорд, овојпат негативен во...
Вести Код Македонија Топ вести

КОД: Како девојчиња со потекло од Македонија завршуваат во ИСИС со тежок пат за враќање, ексклузивно Лејла Рида Сеари од Сирија

Дејан Дејан
Во второто продолжение на тема „Радикализација и ресоцијалзиација на повратници од Исламска држава“ КОД за повеќе информации, наоѓа директен извор. Леила Рида Сеари е на...
Ковид19 Код Македонија

КОД: Смртта на Симона Ангелеска за родителите системски пропуст, за докторите корона последица

Дејан Дејан
Ова било и последната позитивна информација за здравјето на Симона. Следното утро кога обично се слушале со девојчето, никако не можеле да ја добијат на...
Вести Код Македонија Најважни

КОД: Колку е платено за бегството од Ерменија изведено од македонската дипломатска тројка

Дејан Дејан
Тројца македонски дипломати во Ерменија се обвинети за кривично дело по член 239 од тамошниот Кривичен законик што има долго име „илегално преминување на границата...
Вести Код Македонија

КОД: Како дипломати во Македонија, станаа тајни агенти во Ерменија- Дипломатскиот скандал без одговори и одговорност

Дејан Дејан
Дипломати дома, а во Ерменија како тајни агенти што помагале во бегство. Целата приказна за двојната улога сега се пресели во Врање, каде отидовме по...
Вести Код Македонија Топ вести

КОД: Тајванска измама од Македонија – од Бардовци изнудувале пари од Кина, но дали се жртви на трговија со луѓе или измамнички прстен

Дејан Дејан
Заложници, држени под присила, млади од далечна земја, во Mакедонија биле жртви на трговија со луѓе, но од тајванските власти осомничени за измами со пари....
Код Најважни

КОД: Мазутот од Супертрејд за РЕК Битола со повеќе вода и суплементи, откри инспекторатот

Дејан Дејан
16 јуни годинава, 5 цистерни полни со мазут требало да ја поминат царинската управа. Крајна дестинација им бил најголемиот производител на струја во земјава, државната...
Вести Код Македонија Најважни

КОД ОТКРИВА НА КОИ ФИРМИ РКЕ МОЖЕ ДА ИМ ЈА ОДЗЕМЕ ЛИЦЕНЦАТА ЗА УВОЗ НА МАЗУТ

Дејан Дејан
Погоните на поранешна Тетекс во Тетово повеќе не работат, а просторот станал дом на фирма која текстилот од погоните го заменила со отпадно масло. Се...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе