Категорија : Код

Код Топ вести

КОД: Српска приватна лабораторија ќе се грижи за квалитет на храна поради пониски цени од научните лаборатории во Македонија

Дејан Дејан
Храна за доенчиња и производи од жито, органски произведена домашна храна во Македонија, додатоци за храна- квалитетот на овие прехранбени артикли многу скоро ќе почне...
Вести Код Македонија

КОД: Правниот систем не признава за притисок врз обвинети да признаат убиство што не го сториле

Дејан Дејан
И покрај тоа што во неколку изданија на КОД беше откриено дека кичевскиот полициско-обвинителен систем и тамошниот суд уште во 2005-та вршеле притисок врз двајца...
Код Македонија Топ вести

КОД: Судски процес за украдени 20 илјади евра од Халк банка и разрешувањето на Лаличиќ

Дејан Дејан
Судскиот процес за украдени 20 илјади евра, украдени од Халк банка пред четири години, ја остави судијката Софија Лаличиќ без судиска функција. Разрешена е, затоа...
Вести Код Македонија

КОД: Македонски бизнисмен затајувал данок во Италија, нашите институции не знаат

Дејан Дејан
Македонски бизнисмен и неговата сопруга по потекло од Босна и Херцеговина осомничени за затајување данок во Италија. Финансиската полиција во Трст им го заплени имотот...
Код Македонија

КОД: Куќа на контроверзната Ексико – каков имот на Водно се поврзува со Мијалков

Дејан Дејан
Куќата во која живее Мијалков, и каде го бараа полицајци пред да исчезне 40 часа, е сопственост на фирмата Ексико, која е дел од мрежата...
Код Македонија

КОД -Маките на позитивните ковид пациенти низ лавиринтот на здравствениот систем

Дејан Дејан
Во амбулантата на велешката Итна помош се качи бремена родилка, позитивна на Ковид 19. И беше организиран транспорт до скопската Гинекологија. Додека траеше подготовката на...
Код Македонија Топ вести

КОД открива: Темпирана бомба во центарот на Битола

Дејан Дејан
Во старата Касарна под Тумбе Кафе во Битола, сега никнува нова  населба. Се градат куќи и згради, нова инфраструктура, па тука живеат неколку илјади луѓе....
Вести Код Македонија

КОД: -Дали сум силувана; Младите не ги препознаваат сексуалните и насилничките закани на интернет и во реалноста

Дејан Дејан
Младите се технолошки напредни, но неедуцирани во однос на безбедноста на интернет и се затворени во виртуелниот свет каде има и врсничко насилство, булинг и...
Код Македонија

КОД: Случај Хршум во Центар и К.Вода- има дивоградби, има измамени граѓани, има и легализација, ама нема одговорност

Дејан Дејан
Вечерва на Телма е првото издание на КОД во новата сезона. Тема на емисијата се дивоградбите. Во општините Центар и Кисела Вода веќе две децении...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе