Категорија : Црвена линија

Црвена линија

„Црвена линија“ с.3 е.26, денеска во 16:15 – Ќе се најде ли барем една заедничка тема со Бугарија?

Дејан Дејан
На денешната собраниска седница на дневен ред се и измените на Законот за здруженија и фондации за користењето на имиња од историјата – Во Бугарија...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.24, денеска 16:15 – Пред која врата заглибуваат проектите и кој го има клучот?

Дејан Дејан
Пред скоро три децени Ауди за малку ќе отвореше фабрика во Македонија! Глумецот Марк Гуд за да ги земе рудниците во Радовиш вети Мекдоналдс ресторани!...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.23, денеска во 16:15 – Дали Владата за секоја криза излез бара преку грбот на работниците?

Дејан Дејан
Ковачевски и Мицкоски – како договорени. Во ист ден предлагаат уназадување на работничките права! Eдниот планира намалување на платите, а другиот работниците да работат во...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.22 – 11 Октомври – Ден на народното востание на македонскиот народ

Дејан Дејан
Празнично издание на Црвена линија. На денешен ден во 1941 година, востанието во Прилеп и Куманово означи почеток на антифашизмот во Македонија. Крајот никој сè...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.21 – Можно ли е да се заштеди енергија со летното сметање на времето?

Дејан Дејан
Владата размислува годинава да го задржи летното сметање на времето поради заштеда на струја. Има идеи и за менување на часовната зона па да бидеме...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.20 – Денеска во Охрид се отвора Бугарски клуб „Цар Борис Трети“.

Дејан Дејан
Опозицијата повикаа на мирен протест. ВМРО-ДПМНЕ ќе достави измени на Законот за здруженија и фондации. Остро реагираа и Еврејската заедница и Фондот на холокаустот на...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.19 – Имаме ли стратегија за образованието?

Дејан Дејан
Го избравте ФИНКИ, сега вие сте ФИНКИ – порача деканот Јакимовски на првиот академски час. 1100 нови студенти – идни информатичари се запишаа на факултетот....

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе