Категорија : Црвена линија

Емисии Црвена линија

Црвена линија с.3 е.15 – Дали говорницата во парламентот треба да е место кое се користи за добронамерни пораки и говори или за навреди?

Дејан Дејан
Културата на дијалог во највисоките инстанци – сведено на простачки дијалог или најниско ниво до сега! Здружението на кочијаши загрижено од нелојална конкуренција! Дали говорницата...
Емисии Црвена линија

Црвена линија с.3 е.12 – Би купиле ли млеко, млечни производи, месо… директно од производителите?

Дејан Дејан
Македонската трговија – чекор напред, два назад. Воведовме: ИСО, ХАСАП, ХАЛАЛ, ДДВ, безбедна амбалажа, а од друга страна производителите започнаа да ги нудат своите производи...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.11 – Лига на нации: Македонија – Бугарија вечерва во 20:45.

Дејан Дејан
Лига на нации: Македонија – Бугарија вечерва во 20:45. Играчите веруваат дека политиката нема да се преслика на теренот и дека е ова фудбалски дуел!...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.10 – Дали воопшто се вложува во образованието?

Дејан Дејан
Нема свидетелства, нема учебници, нема тоалет и сапун во училиштата, нема струја во студентски домови, нема студентски оброк, ама имаме Министерство за образование. Премиерот Ковачевски...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.9 – Три минимални плати се потребни за да се наполни потрошувачката кошничка.

Дејан Дејан
Цените постојано растат, а платите исти. Среќа што барем нешто е стабилно. Дали треба да се воведат субвенции за подобар живот? Црвена линија прашува: Ви...
Црвена линија

Црвена линија с.3 е.8- Може ли политичка борба да се спушти на уште пониско ниво?

Дејан Дејан
Опозицијата објави дека премиерот Ковачевски бил трајно неспособен за служење на воен рок во 2001 г. – спротивно на Законот за заштита на лични податоци....

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе