Топ тема

Топ Тема (15.04.2024) Анализа на Иванов и Адамчевски- дали последниот судир Иран – Израел ќе остане изолиран?

Светот повторно во грч од ризиците на блиско-источната војна врз глобалниот мир.

Може ли да се предвиди дали последниот судир Иран – Израел ќе остане изолиран?
Како ќе продолжи децениската „војна во сенка“  и колку е одржлив регионалниот (не)мир?

Вечерва Боби Христов во Топ Тема дебатира со Д-р Зоран Иванов, асистент професор по меѓународни односи на Економско технолошкиот универзитет во Анкара и Мирче Адамчевски, новинар.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

Дејан Дејан

Топ Тема 22.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе