Црвена линија

Црвена линија с4.е138, денеска во 16:15 (27 март ’24)

Четири години Македонија во НАТО. Според владата, со влезот во НАТО, Македонија стана фактор на стабилност на Западен Балкан. До крајот на годината ќе мора да ја исполниме и обврската за вложување 2% од БДП во одбраната…
Дали ги почувствувате придобивките во овие 4 години?
Дали членството во НАТО ги донесе саканите странски инвестиции?
Анкета: Дали 27 март треба да стане државен празник? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е152, денеска во 16:15 (21 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е151, денеска во 16:15 (20 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е150, денеска во 16:15 (17 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе