Црвена линија

Црвена линија с4.е137, денеска во 16:15 (26 март ’24)

Верувале или не! Македонија, од земја извозник на овошје и зеленчук стана увозник на храна. Имаме плодна земја, имаме чиста вода, имаме сонце, а сепак нешто недостига.
Каде е проблемот?
Дали се мали субвенциите, одат во погрешни раце или пак служат само за предизборен поткуп?
Има ли Македонија стратегија за земјоделието?
Анкета: Може ли од земјоделие добро да се живее? ДА/НЕ

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Црвена линија с4.е152, денеска во 16:15 (21 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е151, денеска во 16:15 (20 мај ’24)

Дејан Дејан

Црвена линија с4.е150, денеска во 16:15 (17 мај ’24)

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе