Гедбан со најдобра одбрана, Дибиров меѓу Топ 10 стрелците во ЛШ

Ракометарите на Вардар во изминатава рунда од шампионската лига се поразени во дуелот против Барселона, но чуварот на мрежата на македонскиот првак се најде во изборот на најдобрите за викендов....

Стоилов: Заслужена победа на Барселона

"Барселона заслужено победи и ние им ја олеснивме задачата. Бевме во негатива од почетокот и постојано моравме да се враќаме. А кога ќе направите толку грешки, невозможно е да дојдете...

Барселона го совлада Вардар

Во дербито од А групата во Лигата на шампиони, ракометарите на Вардар во дуелот против Барселона се поразени со 30:26 и го забележаа првиот неуспех на домашен терен во текот...

Вардар со Борозан атакува на нов триумф

Ракометарите на Вардар денеска од 17 часот во салата на СЦ Јане Сандански ја пречекуваат Барселона и со нов триумф повторно ќе се вратат на лидерската позиција во А групата...

Вардар подготвен за Барселона: Скопски навивачки „пекол“ за „каталонците“

Барселона е мотив сама по себе, па на ракометарите на Вардар не им е потребно ништо екстра повеќе  за неделното дерби во ракометната Лига на шампиони. „Каталонците“ знаат што ги...

Металург атакува на втората победа во ЛШ

Ракометарите на Металург вечерва од 19 часот против Спортинг Лисабон ќе го одиграат натпреварот од седмото коло во Лигата на шампионите. По само 24 часа од одигрувањето на дуелот против...

СЕХА ЛИГА: НОВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ,СТЕАУА ГИ ОСВОИ БОДОВИТЕ ВО СКОПЈЕ

Македонскиот вице првак загуби од Стеауа со 28-29 во меч од 8.коло на Сеха лигата.Металург не успеа да го продолжи победничкиот ритам после успешните настапи на  последните две средби од...

ЛШ: ПРВА ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ СЕЗОНАВА

Ракометарите на Металург и се радуваа на првата победа сезонава  откако во меч од 6.коло во групата Ц го совладаа Чеховски Медведи со 25-24.Македонскиот вице првак одигра извонредно прво полувреме...

ПМФЛ: ШКЕНДИЈА СЕ ИЗЕДНАЧИ СО ВАРДАР

Фаворитите со променлив исход   го затворија 13.коло во домашната Прва  фудбалска лига.Вардар на стадионот во Маџари одигра реми од 1-1 со Беласица .Шампионот Шкендија беше подобар по финални  3-0   на...

ДИСИНГЕР НА ПОЗИЦИЈА НА СУСПЕНДИРАНИОТ БОРОЗАН ЗА МЕЧОТ СО МЕШКОВ БРЕСТ

Ракометарите на Вардар  имаат можност за нови бодови во А групата од ЛШ.В сабота во Скопје гостува  Мешков Брест,екипа која пред неколку дена во меч од Сеха лигата го порази...