„Цепелинот“ на Лекиќ и Лакрабер во ТОП 5 голови (ВИДЕО)

Вардарки по петти пат по ред ќе учествуваат на завршниот турнир во Лигата на шампиони во Будимпешта, откако со двојна победа го елиминираа Митјиланд. Во Скопје, во саботата нашиот тим...

Гостивар ќе биде домаќин на вечното кошаркарско дерби

Најголемото кошаркарско дерби во Македонија помеѓу Работнички и МЗТ Скопје вчера не се одигра во салата „Градски Парк“ поради неисправност на семафорите за напад и е презакажано за денеска во...

По киксот на Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1:0 на „Олд Трафорд“ во...

Новак го спаси Вардар од пораз, Шкендија го прегази Пелистер

Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи на Националната Арена „Филип Втори“ во рамки на 27. коло од Првата лига. Голот вреден бод за „црвено-црните“ го постигна Евгениј Новак, од блиску,...

Рикиардо најбрз во Шангај за прво славје на „Ред Бул“

Даниел Рикиардо го обезбеди првото славје за „Ред Бул“ сезонава со триумфот на третата трка од формула еден шампионатот што се возеше за Големата награда на Кина. Австралиецот во 46...

БЛОКОТЕХНА ПРЕТРПЕ ПОРАЗ ОД ЛЕВСКИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА БИБЛ ЛИГАТА

  Кошаркарите на Блокотехна пропуштија можност во деби сезоната да се пласираат во финалето на БИБЛ лигата.На Ф4 турнирот во Самоков,составот од Гевгелија имаше предност во дуелот со Левски се...

ЖРК ВАРДАР ПО ПЕТТИ ПАТ НА Ф4 ТУРНИРОТ ВО БУДИМПЕШТА

  Европските вицешампионки во голем стил го одиграа реваншот со Митјиланд и го заверија местото помеѓу најдобрите 4-ри екипи во елитната ЛШ. ЖРК Вардар со 32-25 ги одработи вторите 60...

ГН НА КИНА: ПОЛ ПОЗИЦИЈА ЗА ФЕТЕЛ

Болидите на Ферари ги освоија првите две места во квалифиакциите за Големата награда на Кина,трета трка од Формула 1 шампионатот за 2018 година.Најдобриот резултат го постави Себастијан Фетел.Германецот до 52...

Вардар со нов рекорд против Брест Мешков обезбеди финале во СЕХА

Во сезоната во која сруши неколку рекорди вечерва Вардар ја оствари најубедливата победа во историјата на полуфиналните дуели во СЕХА-лигата, откако го преслуша Брест Мешков со 33-24 на завршниот турнир,...

Изненадување од Минхен: Нико Ковач е новиот тренер на Баерн

Нико Ковач ќе биде новиот тренер на Баерн Минхен по завршувањето на оваа сезона, објави денеска германскиот гигант. Хрватот ја напушта клупата на Ајнтрахт Франкфурт и во следните три години...