Требаше да биде финале: Арсенал против Атлетико М. во Лигата на Европа

Во второто по ранг клупско натпреварување, Лигата на Европа исто така во полуфиналето се сретнаа најголемите фаворити. Арсенал и Атлетико Мадрид, кои ќе го одиграат својот прв меѓусебен натпревар во...

Полуфинална пресметка на Реал Мадрид против Баерн Минхен – 7.дел

Ждрепката во Лигата на шампиони беше немилосрдна кон фаворитите, кои ќе играат меѓу себе уште во полуфиналето. Актуелниот првак Реал Мадрид по седми пат ќе игра против Баерн Минхен во...

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2020: МАКЕДОНИЈА ВО ГРУПА СО ИСЛАНД,ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА

Македонската машка ракометна селекција вечерва во Трондхајм ги дозна противниците на пат кон ЕП во ракомет што ќе се одржи 2020 година.Сениорите се најдоа во групата 3 во друштво на...

ВАРДАР ВО ПОХОД КОН ЧЕТВРТИОТ ТРОФЕЈ ВО СЕХА ЛИГАТА

Најуспешниот тим во историја на Сеха лигата е домаќин на Ф4 турнирот.Вардар пред своите навивачи во СЦ Јане Сандански го брани шампионскиот трон и ќе атакува на четвртата титула во...

ЖРК ВАРДАР ПОДГОТВЕН ЗА РЕВАНШОТ СО МИТЈИЛАНД

ЖРК Вардар за последен пат ќе истрча пред скопската публика во актуелниот состав.Европските вицешампионки го пречекуваат Митјлинад во реванш четврфинален меч.Македонските првенки имаат предност после победата од 24-23 на гостувањето...

РЕАЛ И БАЕРН ПОСЛЕДНИ ПОЛУФИНАЛИСТИ ВО ЛШ,ВЕЧЕРВА БИТКА ЗА ПОЛУФИНАЛЕ ВО ЛИГА ЕВРОПА

Реал Мадрид и Баерн Минхен им се приклучија на Ливерпул и Рома во сегментот од полуфиналето во ЛШ на Уефа.Драматичниот реванш во Мадрид се одвиваше извонредно за Јувентус се до...

Шкендија и Пелистер повторно меѓусебе за титулата во Купот

Шкендија и Пелистер во реприза на ланското финале ќе се борат за титулата во фудбалскиот Куп на Македонија. Попладнево на реваншот од првото полуфинале во дуелот на двете екипи од...

КОСТОВ СЕ РАЗДЕЛИ СО РЕНОВА,МЕГЛЕНСКИ НА КЛУПАТА КАЈ ПОБЕДА

На два дена пред реванш натпреварите од домашниот фудбалски Куп,екипата на Ренова остана без тренер,откако Влатко Костов поднесе оставка.Привремено, прволигашот од Тетово ќе го водат помошниците на Костов,Аргон Мемеди и...

ЧЕТИРИ ВАРДАРКИ КОНКУРИРААТ ЗА МЕСТО ВО ИДЕАЛНИОТ ТИМ НА СЕЗОНАТА

Петта година по ред ЕХФ овозможува навивачите да гласаат за идеалниот тим на сезоната во ЛШ.Во конкуренција се издвоени четири првотимки од таборот на ЖРК Вардар, Амандин Лејно во трка...

НБА:САН АНТОНИО,ОКЛАХОМА И ЊУ ОРЛЕАНС ИЗБОРИЈА ПЛЕЈ-ОФ

Во борба за плеј-офот на Западната конференција од НБА лигата остана уште едно место,откако Сан Антонио,Њу Орлеанс и Оклахома изборија продолжение од сезоната.Спарси со тимска игра го поразија Сакраменто 98-85...