Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Моќен старт на Полска и Холандија на ЕП во одбојка

Фаворитите за освојување на првите две места во Ц групата од Европското првенство во одбојка што се одржува во Скопје забележаа максимални победи.

Во првиот дуел Холандија со 3:0 триумфираше над Црна Гора додека Полска со истиот резултат беше поуспешна од Чешка.

И утре е слободен ден за селекцијата на Македонија која својот втор натпревар ќе го одигра в сабота против Црна Гора, а почетокот е закажан за 20 часот.

Утре на програмата се два дуели, а еден е оној кој се чини ќе решава за освојување на првото место во групата, а се среќаваат репрезентациите на Полска и Холандија.

Овој натпревар почнува во 20 часот додека три часа порано стартува дуелот меѓу Данска и Чешка.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Победи на Англија и Холандија, бод за Словенија и Данска

Дејан Дејан

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Албанија

Дејан Дејан

Англичаните ќе поделат 14 милиони фунти

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе