Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Полјаците без проблеми против Холандија за нова победа на ЕП

Во дербито на Ц групата од Европското првенство во одбојка што се одржува во Скопје, репрезентацијата на Полска беше поуспешна во директниот конкурент за освојување на првото место.

Полјаците триумфираа над Холандија со 3:1 и го задржаа перфектниот учинок во оваа фаза од континенталниот шампионат.

Холанѓаните во своја полза го решија првиот сет и тоа со 25:25, а потоа доминација на полските одбојкари кои во следните три сета славеа со 25:13, 25:19 и 25:22.

Во првиот дуел од денешната програма Чешка ја совлада Данска со 3:1.

ФОТО: Игор Паневски

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Албанската фудбалска федерација се извини за однесувањето на Даку

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Заврши првиот мундијалски круг во Скопје, почнува битката за пласман

Дејан Дејан

ФОТО галерија: Триумф против Ангола за пласман на Македонија во главната рунда на СП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе