Категорија : Одбојка

Одбојка Спорт

Миленковски: Извонредна победа, не чека клучниот дуел со Црна Гора

Дејан Дејан
Со победата против Данска, македонската машка одбојкарска репрезентација го направи првиот чекор кон реализација на примарната цел, а тоа е пласман во елиминациската рунда од...
Одбојка Спорт Топ вести

ФОТО галерија: Одбојкарите преку Данска го почнаа триумфалниот поход на ЕП

Дејан Дејан
Машката одбојкарска репрезентација со триумфот против Данска од 3:1 го направи првиот чекор кон реализација на историскиот успех и пласман во елиминациската рунда од Европското...
Uncategorized Одбојка Спорт

Триумфален старт на македонските одбојкари на ЕП

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација со победа го отвори настапот на Европското првенство. Избраниците на селекторот Јошко Миленковски  со триумфот над Данска од 3:1 по сетови 22:25,...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Европското првенство во одбојка може да почне

Дејан Дејан
Арената Борис Трајковски е подготвена за почетокот на Европското првенство во одбојка. Нашата најголема арена повторно ќе биде домаќин на едно големо натпреварување, а овој...
Одбојка Спорт

Одбојкарите против Данска го отвораат настапот на ЕП

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот во арената Борис Трајковски ќе го одигра првиот натпревар на Европското првенство. Нашата селекција за прв пат...
Одбојка Спорт

Одбојкарите вечерва на контрола со Израел во Кавадарци

Дејан Дејан
Македонските одбојкари ги продолжуваат подготовките за Европското првенство на кое сме ко-домаќини.  Националниот тим во следните неколку денови ќе одигра три игра пријателски во салата...
Одбојка Спорт

ЦЕВ го спаси Европското првенство, помош за Израел од 1,5 милиони евра

Дејан Дејан
Израелската одбојкарска федерација потврди дека по состанокот на претставници на владата и дел од раководството на Европската одбојкарска асоцијација била договорена сума од 1,5 милиони...
Одбојка Спорт

Одбојкарките гостуваат кај Естонија, одбојкарите бараат победа и во Белгија

Дејан Дејан
Македонската женска одбојкарска репрезентација денеска од 15 часот гостува кај Естонија во рамки на 4.коло во Европската сребрена лига. Нашите девојки откако загубија на сите...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите ја продолжија триумфалната серија

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација ја забележа и втората победа во годинешното издание од Златната европска лига. Вечерва во арената Борис Трајковски, Македонија по голема борба...
Одбојка Спорт

Одбојкарите вечерва против Хрватска атакуваат на нова победа

Дејан Дејан
Нова двојна одбојкарска понуда во Скопје, македонската машка и женска одбојкарска репрезентација ги играат натпреварите од третото коло во Златната и Сребрената европска лига. Од...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе