Категорија : Одбојка

Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Навивачите беа седмиот играч во арената, одбојкарите до историски триумф

Дејан Дејан
Арената Борис Трајковски во Скопје вечерва беше исполнета скоро до последно место, а навивачите како и секогаш беа движечката сила за националниот тим. Со огромна...
Одбојка Спорт

Миленковски: Целта е исполнета, но не треба тука да застанеме

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација по само две одиграни кола во фазата по групи успеа да се пласира во осминафиналето од Европското првенство. Пред стартот на...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Одбојкарите преку Црна Гора до историски пласман во осминафиналето

Дејан Дејан
Одбојкарската репрезентација на Македонија во вториот натпревар од Ц групата на Европското првенство успеа да забележи нова победа, а триумфот од 3:0 во дуелот против...
Одбојка Спорт

Ѓорѓиев: Победа за историја, историски пласман во осминафиналето

Дејан Дејан
Македонската одбојкарска репрезентација со победата од 3:0 во дуелот против Црна Гора дефинитивно обезбеди пласман во осминафиналето на Европското првенство што е најголем успех во...
Одбојка Спорт

Со помош од трибините до историски резултат за одбојкарите

Дејан Дејан
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва од 20 часот во арената Борис Трајковски ќе го игра решавачкиот натпревар за пласман во осминафиналето на Европското првенство. Денеска...
Одбојка Спорт

Одбојкарите на чекор до осминафинале, потребна е победа против Црна Гора

Дејан Дејан
Македонската машка одбојкарска репрезентација вечерва од 20 часот го игра решавачкиот натпревар за пласман во осминафиналето од Европското првенство. По стартниот триумф над Данска во...
Одбојка Спорт

ФОТО галерија: Полјаците без проблеми против Холандија за нова победа на ЕП

Дејан Дејан
Во дербито на Ц групата од Европското првенство во одбојка што се одржува во Скопје, репрезентацијата на Полска беше поуспешна во директниот конкурент за освојување...
Одбојка Спорт

Миленковски: Извонредна победа, не чека клучниот дуел со Црна Гора

Дејан Дејан
Со победата против Данска, македонската машка одбојкарска репрезентација го направи првиот чекор кон реализација на примарната цел, а тоа е пласман во елиминациската рунда од...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе