Категорија : Магазин

Вести Култура Магазин

Дали киното ја победи короната- новиот Спајдермен е прв филм во пандемијата со заработени милијарда долари од влезници

Дејан Дејан
Точно 2 години траеше кино постот, а ниту еден филм не заработи милијарда долари на кино благајните од божикните премиери во декември 2019-та. Падот го...
Вести Магазин Свет

Божиќ пристигна во Саудиска Арабија

Дејан Дејан
Саудиска Арабија, земјата во која се наоѓаат двете најсвети џамии на исламот, е навидум изменета земја под културната револуција на престолонаследникот Мохамед Бин Салман, дозволувајќи...
Вести Магазин

Брижит Макрон ќе тужи за лажните објави дека била родена како маж

Дејан Дејан
Француските десничарски теоретичари на заговор сакаат да верувате дека првата дама на Франција, Брижит Макрон, можеби не е толку дама како што мислите. Најновата луда...
Вести Магазин

Јапонскиот милијардер Маезава се врати на Земјата по 12 дена патување во вселената

Дејан Дејан
Четириесет и шест годишниот Јусаку Маезава  тргна од космодромот Бајконур во Казахстан на 8 декември со помошникот Јозо Хирано и рускиот космонаут Александар Мисуркин и...
Економија Магазин

Тајните купувачи и Скопје го избраа ВЕРО за најдобар супермаркет во 2021-ва

Дејан Дејан
Град Скопје го прогласи Веро за најдобар супермаркет за 2021 година, во рамки на традиционалната манифестација „Месец на трговијата“ на која градските власти во соработка...
Вести Магазин Македонија

Како да помогнете на децата од „СОС Детско село“ заедно со Веро и донаторската акција „Заокружи сметка“

Дејан Дејан
„Заокружи сметка“ е најновата иновативна донациска активност што ја организира Веро, наменета за помош на децата без родителска грижа од СОС Детско село. Преку оваа...
Вести Магазин Македонија

Наместо во општина, за втор мандат бара одговор од тарот исцелителка- директорка на училиште во Бардовци преку српски фејсбук профил „конкурира“

Дејан Дејан
-Ве молам за одговор дали ќе добијам втор мандат, (ставен и датум на раѓање), со вакво прашање пред два дена скопјанката Матилда Бајкова се обратила...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе