Автор : Дејан Дејан

Вести Свет Топ вести

Двајца хулигани во Белград до смрт го претепаа братот на потпретседателот на владата на БиХ- причина детска топка

Дејан Дејан
Српското обвинителство го истражува случајот со нападот врз 37-годишниот Ѓорѓе Миљатовиќ кој почина од тешки повреди здобиени од физички напад. Миљатовиќ бил нападнат од двајца...
Вести Македонија

Разрешен директорот на Кардиохирургија, доктор Шокаровски

Дејан Дејан
Нерегистрирани пациенти во системот „Мој термин“ и нарушени меѓучовечки односи се причината поради која министерот за здравство во заминување, Илир Демири, денеска го разреши директорот...
Вести Македонија Топ вести

Конститутивна седница по нов Деловник

Дејан Дејан
Нов собраниски состав, ново парламентарно мнозинство, нов Деловник и нов спикер. Утре се конституира 11-от Парламент во независна Македонија. Седницата ќе има само три точки:...
Вести Македонија Најважни

Гаши во спикерската фотеља, Меџити во вицепремиерска, Таравари во министерска, две министерства и за ЗНАМ

Дејан Дејан
Претседателот на „Алтернатива“, Африм Гаши е дефинитивно новиот претседател на Собранието. Претседателот на „Демократско движење“, Изет Меџити ќе биде вицепремиер за политички систем, а истовремено...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и Левица предводници во штетни наративи на социјалните медиуми

Дејан Дејан
Според истражувањето спроведено од Институт за комуникациски студии, партијата ВМРО-ДПМНЕ и Левица се предводници во штетните наративи кои се распространети на онлајн-медиумите. Во претходни месеци,...
Вести Македонија Најважни

Вo Клинички центар ќе се оперираат само итните случаи

Дејан Дејан
Непријатната миризба која повеќе од една недела ги стави под клуч хируршките сали и натаму остануваат недостапни за пациентите,освен за итните случаи. Решението за проблемот...
Црвена линија

Црвена линија с4.е155, денеска во 16:15 (27 мај ’24)

Дејан Дејан
Десет дена хируршките сали во најголемиот медицински комплекс во земјава се под клуч. Здравствените власти не можат да го решат проблемот со непријатната миризба што...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе