Автор : Дејан Дејан

Вести Македонија Топ вести

ДЗР: Додаток за прекувремена работа ретко се исплаќа, а додаток за прилагодување на пазарот на труд не се исплаќа

Дејан Дејан
Додаток за прекувремена работа се исплаќа во само 26 од 36 институции, а додаток за прилагодување на пазарот на труд не се исплаќа во ниту...
Вести Македонија Најважни

Миле Јанакиески денеска излегува од затвор

Дејан Дејан
Денеска од затвор излегува ексминистерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески. Тој помина шест години во затвор за предметите на поранешното СЈО, „Шпански скали“, „Титаник“...
Вести Свет Топ вести

Столтенберг: НАТО размислува да стави нуклеарно оружје во состојба на готовност

Дејан Дејан
Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека имало консултации меѓу членките на Алијансата за отстранување на нуклеарното оружје од складиштето, негово распоредување и подготвеност,...
Вести Македонија Најважни

Бесмира Ејупи уште денеска по наредба од МНР ќе добие дипломатски пасош

Дејан Дејан
Откако министерот за надворешни работи во заминување, Бујар Османи потпишал решение поранешната ТВ-презентерка Бесмира Ејупи да стане дипломат во конзулатот во Бон, Германија, дел од...
Вести Македонија Најважни

Познати имињата на кандидатите за членови во идната Влада

Дејан Дејан
Мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа ги соопшти имиња на 15 кандидати за членови на Владата од коалицијата „Твоја Македонија“ откако претходно за...
Вести Македонија

Како Мисајловски заврши во одбрана, а Тошковски остана во внатрешни работи- кои се министрите на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Дејан Дејан
Едно од поголемите изненадувања од списокот министри е кандидатот за министер за одбрана, Владо Мисајловски. -Министер за одбрана ќе биде предложен Владо Мисајловски кој е...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе