Вести Најважни Свет

Бајден: Украина може и ќе го запре Путин

Претседателот Џо Бајден инсистира на тоа дека Украина нема да отстапи пред руската агресија. Тој на настанот на прославата на 75-годишнината од НАТО порача дека сојузниците во Алијансата се посилни од кога било досега, како и дека историјата бара колективна одбрана.

Бајден се обидува да ја поправи својата кампања по катастрофалните дебатни перформанси против неговиот претходник, Доналд Трамп и зголемената загриженост меѓу демократите и другите за неговата одржливост како кандидат на изборите во ноември.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Собранието ги изгласа 20-те предложени заменици министри

Дејан Дејан

На 2 август во „Прохор Пчински“ – Силјановска и Вучиќ се договориле за заедничка посета на манастирот за Илинден

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе