Емисии Избори 2024 Топ тема

Интервју со претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски 10.04.2024

Со слоганот „Храбро за Македонија“, лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски тргна во потрага на гласови за функцијата Претседател на државата.

Реформа во одбраната, реформа во судството, поголеми ингеренции на претседателот, цврсти гаранции за заштита на јазикот и идентитетот, се дел од столбовите во програмата на Јакимовски.

Повеќе за програмата и кампањата вечерва во Топ Тема интервју со претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе